Mocová Barbora 3 Dvojice Ml.Žáci poomse
Waltrová Sarah 3 Dvojice Ml.Žáci poomse
Vávra Adam 3 Mladší žáci D poomse

Májový pohár 2009

16.5.2009 se uskutečnil v Praze další z turnajů pořádaných naším klubem a to Májový pohár

CZECH OPEN 2009

Dne 20.6.2009 sportovní hala Slavia Praha hostila Otevřené mistrovství České republiky v Taekwondo WTF (CZECH OPEN).

Turnaj olympijských nadějí CEFTA 2009

V sobotu 26.9.2009 s v Pelhřimově uskutečnil turnaj olympijských nadějí CEFTA 2009. Náš klub reprezentovali David Long, Martin Starové, Jan Starové, Filip Pazderník, Vítek Libovický, Matouš Kotek, Ondra Kotek a Petr Štefl. Naši závodníci si vedli velice úspěšně. Bratři Kotkové vybojovali bronzové medajle a následně výborný výkon předvedl Jan Starové, který po dlouhé přestávce zapříčiněné úrazem na lyžích si v prvním kole poradil se závodníkem z Protivína 8:2 a ve finále se musel sklonit před uměním zápasníka s černým páskem z Chorvatska. Martin Startové ve finále své kategorie se utkal se svým dlouholetým rivalem z Lacek Taekwondo. Celý zápas byl vyrovnaný, Martin získal v záveru navrch, avšak hrubou chybou v poslední sekundě přišel o zisk zlaté medajle. Toto se však podařilo Vítkovi Libovickému, který nejprve v prvním kole svého soupeře 4:3 a v druhém zápase se utkal s borcem z SK KANGSIM DOJANG. Celý zápas měl výraznou bodovou převahu. Bohužel opět nekoncetrovaností v závěru o velký bodový náskok přišel a když 2 vteřiny před koncem dokázal soupeř zaútočit na hlavu vypadalo vše ztraceně. Vítek však dokázal okamžitě kontrovat též na hlavu a celý zápas skončil vítězstvím 5:3. K dalším zápasům pak nastoupil Petr Štefl, který si v prvním zápase poradil se závodníkem ze Slovenska 1:-1 a ve finále se utkal s reprezentantem Ukrajiny. Zde se však projevila únava z celého dne a z tohoto boje odešel poražen. Nutno říci, že je to i tak výborný výkon, odkaučovat většinu zápasů, připravit závodníky na zápas a pak ještě dále zápasit. Jako vrchol turnaje v kategorii kadetů se jevila kategorie do 45 kg. Filip Pazderníksi nejdříve hravě poradil K.O. se závodníkem z Protivína, následně porazil Slovenského reprezentanta a ve finále bohužel již nestačil na závodníka z Chorvatska. Všem zúčastněným gratulujeme.

VÁNOČNÍ TURNAJ 2009

O víkendu 12.12.2009 jsme se zúčastnili závěrečného turnaje NTL v Pelhřimově. Na turnaj jsme odjížděli na průběžném třetím místě, pouze jeden bod před čtvrtým Sokolem Hradec Králové. Naše výprava se v průběhu týdne stále zmenšovala až nakonec odjeli pouze tři závodníci. Naším úkolem bylo se umístit na jakékoliv pozici před naším konkurentem. To se nám povedlo díky výborným výsledkům Viktora Jankovského (1. místo), Vítka Libovického (2.místo - v náhlé smrti) a Žanny Kelbach a díky tomuto výsledku jsme se umístili na 3. místí v Národní taekwondo lize 2009. GRATULIJEME !!!!!

Viktor Jankovský 1 Senioři A - 68 kg kyorugi
Vít Libovický 2 Kadeti A - 45 kg kyorugi
Žanna Kelbach 3 Seniorky A -57 kg kyorugi

PRAGUE OPEN 2009

O víkendu 31.10. - 1.11.2009 pořádal náš klub, již 7. ročník Prague Open. Turnaj se uskutečnil v pražských Vršovicích, ve sportovní hale Slávie a přijelo na 250 závodníků v kyorugi a 100 v poomse z Čech, Slovenska, Polska a Rakouska. Náš tým zde reprezent...

ovalo 22 závodníků v kyorugi a 2 v poomse.V sobotu turnaj zahájilo kyorugi, které probíhalo na 5-ti plochách. Na 2 plochách, kde zápolili ti nejmenší, se bojovalo v normálních vestách a na ostatních 3 plochách byly nainstalovány elektronické vesty firmy Adidas.Všichni jsme se společně rozcvičili a pak to začalo. Šlo to jak na běžícím pásu, koučové se rozdělili na 3 plochy a skoro se z nich nemohli hnout. Co zápas, to Cobra.Někdo vyhrál, někdo prohrál, většina se snažila a všichni získali cenné zkušenosti, což je to nejdůležitější. Jelikož jsme se turnaje zúčastnili v takovém počtu měl náš tým ambice na medailové umístění v celkovém součtu všech závodníků. I přes to, že většina našich závodníků teprve sbírá zkušenosti jsme nakonec jsme skončili na pěkném čtvrtém místě. 1. místo – Hulínský Filip, Jankovský Viktor, Pazderník Filip2. místo – Sládek Jaroslav, Vávrová Gabriela, Sládek Petr, Starové Jan, Hulinský Petr, Mocová Barbora, Pospíšil Marek, Lang Petr, Drobná Kristýna3.místo – Rys Jakub, Libovický Vít, Starové Martin, Kršková Martina Celkové umístění týmů 4. místoV neděli pokračoval turnaj soutěžemi v poomse, kde nás reprezentovali sourozenci Jan a Jitka Jakubíkovi. I přes nezkušenost našich závodníků, předvedli pěkné výkony. Honza si odnesl bronz z jednotlivců a v synchronu jim medaile utekla jen těsně, kvůli zaváhání v druhé sestavě. 3. místo – Jakubík Jan Turnaj se vyvedl, nikdo se nezranil. Moc se nám líbilo, že byli již všichni samostatní a zvládli se sami obléknout. Dále bylo vidět i týmového ducha, děti se povzbuzovali a fandili.Na závěr bych chtěl poděkovat všem organizátorům za pomoc s turnajem, rodičům za podporu dětí, kterou pomáhají celému klubu. trenérům za trpělivost a snahu připravit děti co nejlépe, a samozřejmě závodníkům za účast, píli a jejich předvedené výkony, které nám dělají radost. Těšíme se na další společnou akci. Jen tak dál.