COBRA CUP 2011

Fotogalerie

O víkendu 5. -6. února se konal v Praze ve sportovní hale na Slávii již 8. ročník turnaje Cobra Cup 2011. V sobotu se závodilo v kyorugi (sportovní zápas) a v neděli v poomsae (sestavy). Turnajem byla také odstartována nová sezóna pro kyorugi Národní Taekwondo Liga (NTL), Národní Taekwondo Liga mládeže (NTLM) a pro poomsae Extraliga poomsae (EP) a Národní Liga poomsae (NLP). V sobotu reprezentovalo náš oddíl celkem 15 závodníků, přičemž se jim podařilo vybojovat 3 zlaté medaile: Daniel Kupka (Senior B -74kg), Alina Malysh (Juniorky A -68kg) a Martin Horáček (Kadet B -37kg) 2 stříbrné: Petra Štolbová, Jitka Jakubíková a 9 bronzových medailí: Monika Hrdličková, Petr Lang, Václav Drobný, Michal Štolba, Kristýna Drobná, Matouš Kotek, Ondřej Kotek, Milan Hrdlička, Miroslav Hlas. Na nedělní poomsae jsme vyslali do boje na zkušenou 9 závodníků, kteří měli čerstvě po zkouškách, a jednalo se o jejich vůbec první taekwondo turnaj. V kategorii jednotlivců se umístili naši závodníci následovně: 1. Místo Martin Šilha, 2. místo Dominik Lipár a 3. Místo Jiří Kapounek, Oliver Laryea, Tereza Hlavová. Ostatní také nezůstali pozadu a podařilo se jim zabodovat v kategorii dvojic, trojic a pětic. Medailistům bych rád touto cestou pogratuloval a všem ostatním poděkoval za účast. Přeji vám dostatek vytrvalosti a píle v další přípravě a tréninku.

Scorpions Cup 2011

První kolo Taekwondo Extraligy odstartovalo v sobotu 16. 4.2011 v Olomoucké sportovní hale Univerzity Palackého, kde se konal 7. ročník turnaje Scorpions Cup 2011. Na letošní ročník přijel rekordní počet závodníků, jejichž konečný součet dosáhl čísla 309. Mimo Českých závodníků se závodů zúčastnili také zástupci Slovenska, Polska, Rakouska a Litvy. Do bojů v barvách Cobry nastoupilo 15 závodníků a z toho bylo 12 medailí. 1. místo: Viktor Jankovský, David Long a Petra Štolbová. 2. místo: Vít Libovický a Jan Kůla. 3. Místo: Martina Matulová, Ondřej Kotek, Matouš Kotek, Martin Horáček, Václav Sládek, Václav Drobný a Petr Lang V celkovém bodování týmů tzn.: v celkovém součtu bodů ve všech jednotlivých kategoriích se z 29 zúčastněných oddílů umístila Cobra na 8. místě. Dále pak po přepočítání bodů do Taekwondo Extraligy se Cobra dělí o druhé místo s oddílem Panter Humpolec. Což můžeme označit jako velmi dobré vykročení do nové sezóny.

Májový Pohár 2011

21. 5. 2011 se v pražské sportovní hale Slávie uskutečnil 9. ročník Májového poháru. Program turnaje byl rozdělen na dvě části. První dopolední část byla věnována Extralize poomsae a Národní lize poomsae. Druhá odpolední část byla zaměřena na kyorugi (sportovní zápas) pro kategorie dětí, žáků a kadetů. Našich 8 závodníků se připojilo k druhé části programu ke kyorugi. Kategorie kadetů bojovaly na elektronickém bodovacím systému Adidas. Ostatní kategorie bojovali na klasické vesty. Cobřatům tento den chybělo kousek štěstí, které bylo potřeba na vítězství zlaté medaile a tak i přes vyrovnané finálové zápasy na 1. místo nikdo nedosáhl. O to v hojnějším počtu naši závodníci posbírali medaile stříbrné a bronzové. Stříbro – Martin Starove, Ondra Kotek, Martin Horáček a Bára Mocová. Bronz - Matouš Kotek, Kristýna Drobná, Vašek Drobný a Langer Marek V celkovém výsledku Cobra skončila na 3. místě společně s Hirundem.

CZECH OPEN 2011

Czech Open 2011 – 15 medailí pro Cobru V sobotu 18. Června se ve sportovní hale na Slavii konalo otevřené mistrovství České republiky v Taekwondo WTF. Účast závodníků, byla poměrně hojná. Celkem se přihlásilo 287 sportovců a to nejen z Čech, ale také z Polska, Slovenská a Ukrajiny. Novinkou na turnaji byly elektronické vesty Daedo, na kterých bojovaly kategorie kadetů a seniorů. Cobra vyslala do boje o titul mistra ČR celkem 20 závodníků a z toho 15 závodníků vybojovalo medaili. Máme tak: 8 bronzových – Mirek Hlas, Petr Hulinský, Ondra Kotek, Bára Mocová, Filip Pazderník, Honza Jakubík, Michal Štolba a Kristýna Drobná 3 stříbrné – David Long, Martin Horáček, Honza Kůla a 4 zlaté – Viktor Jankovský, Míša Pinkavová, Vítek Libovický a Petra Štolbová. Díky dobrým výkonům našich sportovců jsme v celkové soutěži týmů skončili na 4. místě, přičemž v kategorii junioři+senioři jsme obsadili parádní 2. místo. Rád bych ještě touto cestou poděkovat všem zúčastněným a pogratuloval medailistům.