Naše zástupkyně v reprezentaci Petra Štolbová vybojovala páté místo na Mistrovství Evropy v olympijských vahách, které se konalo 10.-13.12.2020 v Sarajevu. Mistrovství, které bylo jednou z prvních akcí od počátku pandemie covid-19, je důležitou částí přípravy na nadcházející olympijskou kvalifikaci.

Petra Štolbová v kategorii do 67 kg získala páté místo. Petra Štolbová byla nasazená osmička v kategorii do 67 kg a v prvním boji se utkala se Španělkou. Třetí společný souboj vyšel lépe pro Petru, která postoupila výsledkem 5:2. Obdobně jako u Ivety Jiránkové, čekala Petru v dalším kole nasazená jednička Matea Jelič. „Petra velmi dobře zvládala management zápasu a v některých akcích chybělo jen trochu více štěstí, aby byla technika zabodovaná.“ komentuje trenér Viktor Jankovský. Jelič byla o kousek úspěšnější v některých výměnách a po druhém kole vedla 16:8. V závěrečném kole ve snaze zvrátit zápas ve svůj prospěch dostala Petra nešťastně kopem do oka a musela zápas předčasně ukončit.

„Předvedené výkony našich závodníků jsou po tak dlouhé pauze pozitivní a od Mistrovství Evropy klubů, které proběhlo před třemi týdny, mají stoupající tendenci. Všichni naši závodníci vypadli s velmi kvalitními soupeři, kteří to potvrdili ziskem medaile v konečném hodnocení. Věřím, že tyto výkony budou startovní čárou v přípravě směrem ke kvalifikačnímu turnaji na OH, který byl přesunut na 7.-8.5.2021.“ uzavírá hlavní trenér Viktor Jankovský.