České taekwondo zaznamenalo v uplynulých dnech další úspěchy na mezinárodním poli. Hned dva reprezentanti vybojovali bronzové medaile na právě skončeném Mistrovství Evropy juniorů v Sarajevu v Bosně a Hercegovině. O první úspěch se postaral Adam Jochman v kategorii do 73 kg a následovala Izabela Ranecká v kategorii do 68 kg. „Máme obrovskou radost, je to poprvé, co se nám podařilo získat hned dvě medaile z juniorského šampionátu,“ řekl krátce po turnaji hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.

Adam zahájil své úspěšné tažení turnajem proti soupeři Vuletičovi z Černé hory, kterého i přes nervózní začátek porazil 33:12. Ve čtvrtfinále deklasoval soupeře Allerstrana ze Švédska 22:2 dokonalým plněním taktického plánu. V semifinále Jochman narazil na budoucího vítěze turnaje Kiliče z Turecka a i přes dobrý výkon prohrál 32:7. Postup do semifinále tak znamená první mužskou medaili z evropského juniorského šampionátu pro Českou republiku v historii.

Na šampionátu se představili i další čeští reprezentanti z řad našeho klubu. Tomáš Sittek v kategorii do 68 kg zvítězil v prvním boji proti soupeři Kneringerovi z Rakouska, ve čtvrtfinále nestačil na Dudaraua z Běloruska. Kryštof Parůžek ve váze do 59 kg, Albert Ludwig v kategorii do 78 kg, neprošli i přes dobré výkony prvním bojem.

„Na základě formy našich závodníků jsme věřili v 1-3 medaile, ale ve stále se zvyšující konkurenci je zisk každé medaile velkým úspěchem. Cílem bylo předvést kvalitní výkony v každém zápase, hlavně pro juniory, kteří příští rok přechází do seniorské kategorie. Jsme spokojení s výkony i našich mladších juniorů, kteří budou tvořit základ juniorského týmu v příštím roce,“ hodnotí evropskou výpravu trenér Viktor Jankovský.