CZECH OPEN SE ZÁVODNÍKŮM SK COBRA DOJANG NADMÍRU VYDAŘIL A SLAVILI JSME 6 MISTROVSKÝCH TITULŮ. V TÝMOVÉ SOUTĚŽI JSME SKONČILI NA 3. MÍSTĚ SPOLEČNĚ KANGSIM DOJANG, TAEJANG DOJANG A TKD LACEK. Náš klub SK Cobra Dojang se postaral o organizaci, již 21. ročníku otevřeného Mistrovství České Republiky resp. Czech Open. Do Prahy se sjelo bezmála 300 závodníků, kteří se utkali ve sportovní hale Slavia na 4 zápasových plochách. Organizace letošního ročníku byla velmi dobrá a turnaj běžel bez větších problémů. Z našich 15 nadějných sportovců se nejdříve do bojů pustily seniorské kategorie mužů. Viktor Jankovský bez problémů zvítězil ve třech zápasech bez obdržení bodu a došel si již pro 8. mistrovský titul, tentokrát ve váze do 68 kg. O váhu výše (-74 kg) závodil Jan Jakubík. První dva zápasy vyhrál s přehledem o 12 bodů. Finále již bylo dramatičtější, když bylo skóre 2:2 a Honza 20 sekund před koncem obdržel kop do hlavy, čímž mu soupeř odskočil o 3 body. Až do poslední chvíle bojoval a v závěru se mu podařilo 2x hlavu soupeře zasáhnout, avšak rozhodčí rozhodli, že tyto techniky již byly po uplynutí času. Honza se musel spokojit se zaslouženým stříbrem. Jan Kůla již tradičně nastoupil ve váze do 80 kg. Tato váhová kategorie byla nejvíce nabytá zkušenými závodníky. Honza se neztratil a vyhrál první boj s Adamem Valentou. Poté narazil na Maroše Nováka z Kangsim Dojang a zde Honzovi k vítězství chyběl kousek štěstí, tedy „pouze“ bronzová medaile. Michaela Pinkavová obhajovala titul ve váze do 62 kg. První zápas s Kateřinou Vlachou prošla bez problémů a ve finále narazila na rivalku a reprezentantku Ivetu Jiránkovou. Iveta se dostala do vedení a svým stylem již Míšu bohužel nepustila do příležitosti skórovat. Naše jediné dvě zástupkyně v juniorských kategoriích Adriana Šimánková a Jitka Jakubíková byly neuvěřitelné. Adriana deklasovala soupeřku Ornelu Procházkovou z Kangsim Dojang 12:0 a slavila titul. Jitka, která ještě minulý rok bojovala v kadetkách, v prvním boji porazila 12:0 reprezentantku Zuzanu Hellerovou z Taejang Dojang a postoupila do finále s polskou závodnicí. Přestože Polka byla doposud suverénní, Jitka i v tomto zápase dominovala a opět skončil zápas předčasně o 12 bodů, čímž získala již 3. zlato pro Cobru. Václav Drobný nastoupil v kategorii kadetů do 53kg a od prvního boje bylo vidět odhodlání k vítězství. Prošel přes dva Poláky a ve finále se již po několikáté utkal s Janem Šmelkem z Olomouce. Zápas nezačal pro Vaška dobře, ale svou zarputilostí se mu ho podařilo otočit a zvítězit 6:5. Petra Štolbová a Kristýna Drobná prokazují po celý rok svou rostoucí výkonnost. Petra vyhrála s velkým bodovým rozdílem dva boje a obhájila titul. Kristýna se utkala s Terezou Fabiánovou z Hradeckého Sokola. První kolo dopadlo lépe pro soupeřku, Kristýna trochu spala a potřebovala probudit. To se po pauze podařilo a po prohraném prvním kole 0:3 po druhém zvítězila 15:3 a přidala 6. a bohužel poslední titul pro Cobru. Děkujeme všem závodníkům za jejich celoroční nasazení na tréninku a skvělou reprezentaci, rodičům za pomoc a podporu a samozřejmě všem ostatním, kteří si podíleli na organizaci turnaje. 1. místo Viktor Jankovský (3 vyhrané boje) Adriana Šimánková (1 vyhraný boj) Jitka Jakubíková (2 vyhrané boje) Václav Drobný (3 vyhrané boje) Petra Štolbová (2 vyhrané boje) Kristýna Drobná (1 vyhraný boj) 2. místo Jan Jakubík (2 vyhrané boje) Michaela Pinkavová (1 vyhraný boj) Vojtěch Kalivoda (1 vyhraný boj) 3. místo Jan Kůla (1 vyhraný boj) Kateřina Švandová (1 vyhraný boj) Bez umístění Tomáš Lehovec (1 vyhraný boj) Petr Lang Marek Langer Vojtěch Kotek