O další skvělý úspěch pro české taekwondo se postarala Petra Štolbová, která včera ve večerních hodinách vybojovala stříbrnou medaili na Mistrovství Evropy v britském Manchesteru. Nestačila až těsně na finálovou soupeřku Jone Magdaleno ze Španělska.

 

Petra Štolbová, která na konci loňského srpna obhájila titul mistryně Evropy do 21 let a v listopadu vybojovala historicky první medaili na Mistrovství světa žen, prošla ve své váhové kategorii do 62 kg do finále přes tři soupeřky. V prvním zápase jí los přiřadil Nadju Savkovič ze Srbska, se kterou bojovala vyrovnaně 16:16 a vyhrála zlatým bodem 4:1. V dalším zápase si poradila s Annou Lenou Froemming z Německa a zvítězila 18:8. Semifinálová soupeřka Kimia Alizadeh z tzv. refugee týmu z důvodu zranění nenastoupila. Ve velmi vypjatém finálovém boji proti Jone Magdaleno ze Španělska rozhodl po shodném skóre 11:11 opět zlatý bod 0:2, tentokrát ve prospěch Španělky.

„V prvním boji byla Petra trochu nervózní a vždy, když se dostala do vedení, tak se Srbce podařil náskok stáhnout. Zlatý bod rozhodla Petra kopem do hlavy. Ve čtvrtfinále s Němkou už Petra našla svůj klid a předvedla bezchybný výkon. Finále bylo z Petřiny strany velmi dobré a zasloužilo by si zlatou tečku,“ hodnotí výkon své svěřenkyně hlavní trenér reprezentace Viktor Jankovský.